משמעות המינוף בזירת המסחר

משמעות-המינוף-בזירת-המסחר-2
בתור משקיעים לטווח ארוך או סוחרים לטווח קצר, לא פעם אנחנו נתקלים בבעיה כאשר סכום הכסף הנזיל הולך ויורד – תוך כדי רכישת ניירות ערך ונכסים שונים. לעיתים, אנחנו נתקלים במצב, ולפיו אנחנו מרגישים שאנחנו "חייבים" לרכוש נכס במחיר מציאה, משוכנעים שהרכישה מאד כדאית ונוכל להרוויח סכום יפה אם נבצע את העסקה, אך אנחנו נמצאים במצב של חוסר נזילות או נזילות נמוכה, שלא מאפשרת לנו מיצוי פוטנציאל העסקה.

דוגמה מספרית למינוף

סוחר הפקיד בחשבון המסחר שלו 3,200$ והיה מעוניין לרכוש חוזים על מטבע הדולר הניוזילנדי מול הדולר האמריקאי (העריך, ששער החוזה יעלה בתקופה הקרובה)  כשמחיר הצמד עומד על 0.62733 $ לכל חוזה. במצב רגיל, ללא מינוף, יכול היה הסוחר לרכוש עד כ 0.05 חוזים כלומר, 1/20 מחוזה 1 בעלות כוללת של 3,137$.

במצב כזה, אם מחיר המטבע היה עולה ל 0.62933 $ (כפי שמופיע בתרשים) והסוחר היה מעוניין למכור ולממש את העסקה, הוא היה מקבל 3,147 $ כלומר רווח של 10 $.

אם לעומת זאת היה בוחר הסוחר להשתמש במינוף הניתן לו על ידי זירת המסחר, יכול היה הסוחר לרכוש 5 חוזים מלאים, פי 100 בעצם מהכמות שרכש ללא מינוף. במצב כזה, היה פותח הסוחר עסקה ששוויה 313,665 $ (על חשבון מסחר של 3,200 $ בלבד)  במחיר 0.62733 $ ואם היה מממש, לאחר כ 5 שעות בלבד, במחיר של 0.62933$ היה מקבל 314,665$ כלומר, רווח של 1,000 $ המהווים תשואה של 31% על חשבון המסחר שלו.

 

פתח היום חשבון עם קולמקס וקבל הטבות מיוחדות בעמלות למסחר* בשוק ההון:

*ההטבות ינתנו בהתאמה אישית לפי פרופיל המסחר האישי שלך. קיימות עמלות נוספות בהתאם להסכם התקשרות.

 

היכן הסיכון בשימוש במינוף?

לאחר שראינו, שהשימוש במינוף עשוי לייצר לסוחר רווח הרבה יותר גדול, נבחן כעת את משמעות המינוף במקרה של הפסד.

אם אותו סוחר, שהפקיד 3,200 $ ורכש, בהתאם ליכולתו וללא שימוש במינוף, 0.05 חוזים על הדולר הניוזילנדי מול הדולר האמריקאי במחיר 0.62733 $ היה מעביר פקודת הגנה ליציאה מהעסקה במחיר 0.62683 $ הרי שאותו סוחר היה מפסיד סכום של 2.5$ על העסקה בעוד, שאם היה רוכש 5 חוזים תוך שימוש כמעט מלא במינוף שניתן לו, היה עלול להפסיד 250 $ על העסקה באותם מחירים. כלומר, אבדן של כמעט 8% מגודל תיק המסחר שלו!

האם חייבים להשתמש במינוף?

ממש לא. האפשרות להשתמש במינוף אמנם קיימת בזירת המסחר אך לא מחייבת את הסוחר להשתמש בו כלומר, אם הסוחר מעוניין לסחור בהיקפים אשר תואמים לסכום אותו הפקיד, הוא יוכל לעשות זאת ללא מינוף, אך בכל עת הוא יוכל להשתמש במינוף, כשיראה לנכון לעשות זאת.

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

מהו חוזה עתידי?

חוזה עתידי הוא מכשיר פיננסי הנסחר בשוקי ההון, המהווה התחייבות לספק או לרכוש נכס כלשהו במועד כלשהו בעתיד, כשהמחיר נקבע מראש. חוזה עתידי מסוג “פיוצ’ר”

קרא עוד >>

יש המון סיבות לסחור
בחוזי הפרשים על מניות ת”א  35

אפשרות לביצוע שורט
(מכירה בחסר)
מיידי וממונף

עמלות אטרקטיביות
במיוחד

מנהל לקוח
אישי צמוד

גידור סיכונים
בלחיצת כפתור

השאר פרטים ונציג יחזור אליך:

שתף פוסט

Share on facebook
Share on google
Share on print
Share on email

אזהרת סיכון:  *אין באישור שנותנת רשות ניירות ערך לניהול הזירה אישור לטיב המסחר בזירה או במכשירים הפיננסיים הנסחרים בזירה, או אישור כי מדובר באפיק השקעה בטוח או מומלץ **הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם; *** פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר; **** החברה המפעילה זירה זו פועלת כצד נגדי לעסקאות איתך, ולכן היא המוכרת כשאתה קונה והיא הקונה כשאתה מוכר;