המסחר בבורסה באמצעות הבנק אל מול המסחר המקוון בזירות המסחר

Depositphotos_183482472_xl-2015_web

מי שעוקב אחר תחום המסחר, כבר זיהה שכיום יותר ויותר סוחרים עוברים לזירה המקוונת, כאשר הם משאירים את הבנקים מחוץ לתמונה. פה מעניין להבין מה אותם סוחרים יודעים שאנו לא. מדוע ביום בהיר אחד הם מחליטים שהשירותים שהבנק מציע כבר אינם מספקים – מדוע הם מחפשים אחר חלופה ומה כ”כ מושך אותם בזירות סוחר?

ניצול השינוי במחיר ניירות הערך
אם נבחן את המטרה העיקרית של אותם “סוחרים מורדים”, נמצא שהיא סה”כ פשוטה: ניצול השינוי במחיר ניירות הערך! השינוי במחיר ניירות הערך מאפשר לקנות ניירות ערך בשער נמוך, לחכות שהמחיר יעלה וברגע הנכון למכור במחיר גבוה. מכאן שאין זה משנה אם מדובר בסוחרים המעדיפים לפעול בטווח הקצר, או בסוחרים שאוהבים לכוון לטווח הארוך- ניירות ערך מהווים הזדמנות ייחודית ושווה עבור שני המקרים. 

שחקן חדש בזירה

בשלב הבא, לאחר הנהירה ההמונית לזירות המסחר המקוונות התפתח סוג חדש של מסחר – מסחר בחוזי הפרשים.מדובר בחוזים צמודים למדדים ומניות, כך שכלי זה מאפשר למנף את המסחר. פה נציין שצורת מסחר זו אינה מחייבת להחזיק חשבון גדול, אלא גם בעלי חשבונות יחסית קטנים נהנים מכך, וזאת באמצעות פעולת המינוף (היכולת לסחור בסכום שיותר גבוה מהסכום שיושב בחשבון המסחר), כאשר הרווח בא לידי ביטוי באמצעות ההפרש שבין שער המכירה לשער הקנייה. 

כוחו של הפרש

ההפרש המדובר הוא זה שמהווה את נתח הרווח, ולמרות שלא מחזיקים בנכס, עדיין זכאים לקבל דבידנדים לדוגמה. עוד ראוי לציין שבאמצעות “חוזה הפרשים” ניתן להרוויח מירידת שער ניירות הערך באמצעות עסקאות שורט (מכירה בחסר) ולסחור בכמויות גבוהות, וכל זאת מבלי שנוצר מחסור בביקוש (או בהיצע).

רוצה לצבור ניסיון עם כסף וירטואלי? הורד חשבון התנסות – דמו ללא הגבלת זמן.

יתרונות הזירה הדיגיטלית

מעבר למסחר בחוזה הפרשים (CFD) נמצא שמי שבוחר בזירת הסוחר זוכה במגוון יתרונות נוספים. במה מדובר? 

  • ראשית בעובדה שמדובר בעולם הדיגיטלי המאפשר לסחור בנוחות ובמהירות מכל מקום, וזאת לצד
  • אפליקציות מתקדמות, כאשר מערכת גרפים משקפת מציאות בזמן אמת. בנוסף, קיימת
  • מערכת מסחר “בשורט”, משמע מתאפשר להרוויח במהירות מירידת שער ני”ע ללא צורך בתהליכים מסורבלים ובעלויות נמוכות משמעותית ביחס לבנקים היות ולא נגבית ריבית על השאלת הנכס.

מסחר על ת”א 35! 

מי שבוחר בזירת מסחר מקוונת נהנה ממגוון גדול של נכסים פיננסיים הנסחרים בשווקים העולמיים, מניות, מדדים, סחורות וצמדי מטבעות. מי שהיה ער לחידושים האחרונים, גילה שכיום גם מתאפשר מסחר ב CFD על מניות מדד ת”א 35! מדובר בחידוש משמעותי, כיוון שעד היום היה ניתן לסחור ב CFD רק על נכסים הנסחרים בחו”ל וכעת ניתן לסחור גם על 35 החברות המובילות בשוק הישראלי.

סיכון מחושב

אם נבחן מה קורה בסחר דרך הבנק, נמצא ששם הסוחר בקלות יכול להיכנס למינוס, משמע לאבד כסף שאינו שייך לו. לעומת זאת, בזירות המסחר הסוחר מעביר מראש סכום מסוים לחשבונו כבטחונות לעסקאות הפתוחות, כאשר הוא מבין שישנה אפשרות להפסיד את כולו, אך לא יותר מכך – האפשרות להתגלגל למצב של מינוס אינה קיימת. פה ראוי לציין שבמדינת ישראל מתנהל פיקוח רציף בתחום. הרשות לניירות ערך שומרת על האינטרסים של הלקוחות, ולו באמצעות דרישות להחזקת כספי הלקוחות בחשבון נאמנות ייעודי. במקביל, זירת הסוחר מציעה כלי הגנה נוספים, קרי הכלי “סטופ לוס” שמאפשר לסוחר להגדיר את סך הסכום שהוא מוכן להפסיד.

הצד השני

אם נחזור לבחון מדוע בכל זאת פלח גדול מהסוחרים עדיין בוחר במסחר בבורסה דרך הבנק, נמצא שהסוחרים נהנים משימוש בכסף שנמצא בעו”ש, בפיקדונות וכו’, כך שהם יכולים לבצע מסחר בהיקפים גבוהים ואף בנוחות יתרה (אין צורך להעביר את הכסף וכו’). בנוסף, אין להתעלם מהעובדה שהבנק נחשב לגוף יציב פיננסית, משמע הלקוחות זוכים בביטחון ששווה לא מעט.

אזהרת סיכון:  *אין באישור שנותנת רשות ניירות ערך לניהול הזירה אישור לטיב המסחר בזירה או במכשירים הפיננסיים הנסחרים בזירה, או אישור כי מדובר באפיק השקעה בטוח או מומלץ **הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם; *** פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר; **** החברה המפעילה זירה זו פועלת כצד נגדי לעסקאות איתך, ולכן היא המוכרת כשאתה קונה והיא הקונה כשאתה מוכר; 

פתח היום חשבון עם קולמקס
וקבל הטבות מיוחדות בעמלות למסחר*
בשוק ההון:

*ההטבות ינתנו בהתאמה אישית לפי פרופיל המסחר האישי שלך. קיימות עמלות נוספות בהתאם להסכם התקשרות.

מסקנה? 

העולם הפיננסי של היום הינו דינאמי, מתפתח ומתאים את עצמו לצרכים ודרישות, כך שכל אחד צריך להכיר את התמונה השלמה ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

אם הריגוש זורם לך בדם ואתה רוצה להיות חלק מעולם המסחר, פתח חשבון והתחל לסחור, או השאר כאן  פרטים והיועץ שלנו יחזור אליך.

עוד כתבות שיכולות לעניין אותך

מי מפחד ממסחר בפורקס

סוחרים רבים בשוק ההון,  מכירים את ההשקעה במניות, קרנות נאמנות, אגרות חוב ומכשירים פיננסיים מגוונים, הנסחרים בבורסות השונות. רבים מכירים את המושג “מסחר בפורקס” אך

קרא עוד >>

מהו חוזה עתידי?

חוזה עתידי הוא מכשיר פיננסי הנסחר בשוקי ההון, המהווה התחייבות לספק או לרכוש נכס כלשהו במועד כלשהו בעתיד, כשהמחיר נקבע מראש. חוזה עתידי מסוג “פיוצ’ר”

קרא עוד >>

יש המון סיבות לסחור
בחוזי הפרשים על מניות ת”א  35

אפשרות לביצוע שורט
(מכירה בחסר)
מיידי וממונף

עמלות אטרקטיביות
במיוחד

מנהל לקוח
אישי צמוד

גידור סיכונים
בלחיצת כפתור

השאר פרטים ונציג יחזור אליך:

שתף פוסט

Share on facebook
Share on google
Share on print
Share on email

אזהרת סיכון:  *אין באישור שנותנת רשות ניירות ערך לניהול הזירה אישור לטיב המסחר בזירה או במכשירים הפיננסיים הנסחרים בזירה, או אישור כי מדובר באפיק השקעה בטוח או מומלץ **הפעילות בזירה דורשת מיומנות, ידע והבנת הסיכונים ואינה מתאימה לכל אדם; *** פעילות ממונפת כרוכה בסיכון ממשי של אבדן מלוא כספי ההשקעה בתוך זמן קצר; **** החברה המפעילה זירה זו פועלת כצד נגדי לעסקאות איתך, ולכן היא המוכרת כשאתה קונה והיא הקונה כשאתה מוכר;